Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vasario 14 d. – akcija “Mylėk atsakingai!”
Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į lytiniu keliu plintančių infekcijų prevenciją. Siekiantiems išvengti lytiškai plintančių infekcijų, visuomenės sveikatos specialistai rekomenduoja elgtis atsakingai: mylėti atsakingai, vengti rizikingos seksualinės elgsenos*

*RIZIKINGA SEKSUALINĖ ELGSENA – tai dažna lytinių partnerių kaita; daugiau nei vienas lytinis partneris per metus; lytiniai santykiai su atsitiktiniu, nepažįstamų ar mažai pažįstamu asmeniu; apsaugos priemonių (prezervatyvų) nenaudojimas su atsitiktiniais partneriais; lytiniai santykiai be apsaugos priemonių (prezervatyvų), ypač, kai kuris nors iš partnerių užsikrėtęs LPI; lytiniai santykiai apsvaigus nuo alkoholio, narkotikų ar kt. medžiagų.

LYTINIU KELIU PLINTANČIOS INFEKCIJOS

LPI – tai infekcijos, sukeliamos bakterijų ar virusų ir perduodamos vieno asmens kitam lytinių kontaktų metu. Lytiniai kontaktai – tai ne vien lytiniai santykiai, bet ir bučiniai, oraliniai, analiniai santykiai, taip pat sekso reikmenų naudojimas. Kai kurios LPI gali plisti kontakto su oda metu ar būti perduodamos iš motinos kūdikiui gimdymo ar žindymo krūtimi metu.
LPI POŽYMIAI – užsikrėtus LPI, ligos požymiai ne visada atsiranda iš karto. Kartais jie pasireiškia po savaitės, mėnesio ar ilgesnio laiko, o kartais požymių visai nebūna.
Dažniausiai pasireiškiantys LPI požymiai: niežėjimas ar bėrimas, paraudimas, skausmas lytinių organų srityje, skausmas šlapinantis, neskaidrus, stipraus kvapo šlapimas, žaizdelės ar pūslelės ant lytinių organų arba aplink juos, prie išangės ar burnoje, spazmai, maudimas pilvo srityje, genitalijų karpos, kraujo pasirodymas po lytinių santykių, išskyros iš šlapimo ar lytinių organų.

100 % VEIKSMINGAS BŪDAS APSISAUGOTI NUO LYTIŠKAI PLINTANČIŲ INFEKCIJŲ – yra susilaikymas nuo lytinių santykių. Ištikimybe pagrįsti santykiai su vienu partneriu, kuris žino, kad nėra infekuotas, taip pat laikomi saugiais. Kitas būdas apsisaugoti nuo LPI –prezervatyvų naudojimas lytinių santykių (vaginalinių, oralinių, analinių) metu. Neįprastos išskyros iš lyties takų, pūslelės ar opos, bėrimai, niežulys – tai signalas susilaikyti nuo lytinių santykių ir nedelsiant apsilankyti pas šeimos gydytoją, dermatologą, venerologą, ginekologą ar urologą, atlikti laboratorinius tyrimus. Bakterijų sukeliamą LPI galima išgydyti vaistais (antibiotikais ir kitais antimikrobiniais preparatais). Nenustatytos ir laiku negydomos LPI gali sukelti nevaisingumą, persileidimą, infekcijos gali būti perduodamos vaikui.

Asmuo, vieną kartą persirgęs sifiliu, gonorėja, chlamidioze ir kt. LPI, gali užsikrėsti vėl.

ŽIV/AIDS ŽIV – žmogaus imunodeficito virusas, naikinantis žmogaus imuniteto ląsteles, saugančias organizmą nuo bakterijų, virusų, grybelių, pirmuonių. Paskutinė ŽIV infekcijos stadija vadinama AIDS – įgytu imunodeficito sindromu. Liga būna be simptomų ir plinta lytinių santykiu metu, per kraują, ŽIV infekuota motina gali užkrėsti savo vaiką gimdymo ar žindymo krūtimi metu. Ši liga išlieka visam gyvenimui, tačiau laiku pradėjus gydymą tampa beveik neužkrečiama lytinių santykių metu, o gyvenimo trukmė beveik nepakinta.

CHLAMIDIOZĖ yra dažnai pasitaikanti infekcija, kurią sukelia bakterija. Ja užsikrėtus dažnai nebūna jokių simptomų. Jeigu jie pasireiškia, dažniausiai jaučiamas skausmas pilvo srityje, atsiranda deginantis pojūtis šlapinantis. Negydoma liga gali sukelti šlapimtakio, gimdos kaklelio, išeinamosios angos gleivinių, akių junginės uždegimus, nevaisingumą, pažeisti sąnarius.

SIFILIS yra rimta, tačiau pirminiuose ligos vystymosi etapuose antibiotikais pagydoma liga. Liga pasireiškia bėrimais lyties organuose, plaukuotoje galvos dalyje, burnos gleivinėje. Negydoma infekcija sukelia skausmus sąnariuose, plaukų slinkimą bei kepenų uždegimą. Vėliau sifilis paveikia nervų sistemą, širdį bei kaulus, paskutinėje ligos stadijoje žmogus suserga psichine liga arba paralyžiumi. Šia liga gali būti užkrečiamas infekuotos motinos vaisius.

GONORĖJĄ sukelia bakterija, gyvenanti lyties organų, akių, gerklės, išeinamosios angos gleivinėje. Simptomai pasireiškia praėjus 3-5 dienoms po infekcijos patekimo į organizmą. Dažniausiai atsiranda pūlingų išskyrų ir skausmas šlapinantis, kartais nepastebimi jokie ligos simptomai. Laiku nediagnozuota ir negydoma liga progresuoja ir gali sukelti nevaisingumą.

Už informacijos apie lytiniu keliu plintančias infekcijas sklaidą dėkojame akcijoje bendradarbiaujančioms įmonėms: “Jolės gėlių krautuvėlė”, “Orchidėja”, “Lanka”, Euro Pub “Sėklyčia”, “UNO pica” !!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.