Warning: include_once(/home/anuvsb/domains/anyksciuvsb.lt/public_html/wp-content/plugins/superfly-menu/superfly-dynamic-styles.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/anuvsb/domains/anyksciuvsb.lt/public_html/wp-content/plugins/superfly-menu/main.php on line 427

Warning: include_once(): Failed opening '/home/anuvsb/domains/anyksciuvsb.lt/public_html/wp-content/plugins/superfly-menu/superfly-dynamic-styles.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/anuvsb/domains/anyksciuvsb.lt/public_html/wp-content/plugins/superfly-menu/main.php on line 427

Jei jaunas žmogus vartoja psichoaktyviąsias medžiagas – tai įspėjimas, kad jam reikia pagalbos formuojant atsakingą požiūrį į minėtų medžiagų vartojimą, dėl to kylančias neigiamas pasekmes ir tolesnį savo gyvenimą. Vienas iš tokios pagalbos būdų – Ankstyvosios intervencijos programa.

Ankstyvoji intervencija yra apibrėžiama kaip socialinių pedagoginių bei psichologinių  pagalbos priemonių taikymas vaikams, po to, kai yra nustatoma ar sužinoma, jog jie vartoja psichoaktyviąsias medžiagas, siekiant paskatinti jų nevartoti.

Programos tikslas – padėti jauniems žmonėms keisti požiūrį į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, laiku teikti jiems ankstyvosios intervencijos pagalbą, siekiant, kad asmuo netaptų priklausomas nuo psichoaktyviųjų medžiagų. Į šią programą nepriimami asmenys, turintys išreikštų priklausomybės požymių, nes ši programa nesusijusi su priklausomybės ligų gydymu.

Programą sudaro trys dalys: pradinis pokalbis, kuris yra skirtas kontakto užmezgimui, 8 val. praktiniai užsiėmimai aktyviai veiklai, diskusijoms, patirčių pasidalijimui bei refleksijoms ir baigiamasis pokalbis.

Programos paremta jauniems žmonėms priimtina komunikacija – nemoralizavimu, negąsdinimu, o skatinimu suabejoti savo įsitikinimais apie psichiką veikiančių medžiagų vartojimą, ugdyti kritinį mąstymą. Programos užsiėmimai yra interaktyvūs ir skatina aktyvų keitimąsi informacija tarp dalyvių ir programos vadovų.

Ankstyvosios intervencijos programą veda Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, dalyvavę Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento ir Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro organizuotuose mokymuose.

Programoje jauni asmenys gali dalyvauti savanoriškai arba būti įpareigoti (įpareigojimas dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programos užsiėmimuose taikomas kaip administracinio poveikio priemonė ar minimalios priežiūros priemonė).

Dalyvavimas programoje yra nemokamas ir konfidencialus. Programos pabaigoje išduodami pažymėjimai.

Programos dalyvių registraciją vykdo Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Kontaktiniai duomenys: el. p. vsbiuras.anyksciai@gmail.com, mob. tel: +370 64041123

Registruojantis būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir sprendimo dėl įpareigojimo dalyvauti programoje kopiją (jei programoje dalyvauti yra įpareigota).

PRAŠYMĄ GALITE ATSISIŲSTI ČIA:

Prašymas dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programoje

INFORMACIJA JAUNIMUI, TĖVAMS IR MOKYTOJAMS:

AI programos pristatymas jaunimui_OK

AI programa tėvams ir mokytojams

VAIZDO KLIPAS, SKIRTAS ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROGRAMAI: