Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

DVIRAČIŲ ŽYGIS PASAULINEI SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS DIENAI PAMINĖTI

Saulėtą sekmadienį anykštėnai dviračių žygiu paminėjo Pasaulinę savižudybių dieną. Kasmetinis renginys yra skirtas atkreipti dėmesį į didelį savižudybių skaičių ir ieškoti išeičių, kaip užkirsti tam kelią.

Šių metų Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos šūkis – „Mažinkime savižudybes, veikdami kartu“. Šiuo šūkiu siekiama parodyti, kad kiekvienas bendruomenės narys gali padėti žmogui, turinčiam minčių apie savižudybę.

Į kvietimą dalyvauti žygyje atsiliepė tik nedidelė dalis anykštėnų. Nuo A. Baranausko aikštės dviratininkai kairiuoju Šventosios upės taku pasiekė Medžių lajų taką, jaukiai įsikūrė ramioje medžių apsuptyje Šventosios upės pakrantėje. Žygio dalyviai ne tik geranoriškai dalijosi asmeninėmis istorijomis, išsakė savo įžvalgas, bet ir bendravo su psichologe N. Grybiene, sužinojo daugiau informacijos apie savižudybes, rizikos ženklus bei esamos pagalbos galimybes.

Psichologė N. Grybienė susirinkusiems pristatė knygą „Be pavadinimo Nusižudžiusiųjų artimųjų istorijos, padedančios išgyventi.“ Tai pusantrų metų rinktos tikros, stiprios, nepakeistos, neanoniminės istorijos, kurių tikslas – skatinti drąsiau kalbėti apie psichinės sveikatos problemas ir savižudybių prevenciją, skirti daugiau dėmesio šalia esantiems brangiems žmonėms. Šioje knygoje prabylantys žmonės sako: „Jei ši knyga nors vienam padės išgyventi artimojo savižudybę ir išgelbės nors vieną gyvybę, kalbėti buvo verta“.

Taip pat buvo išdalinta informacinė medžiaga „Kaip galima įveikti depresiją“, „Nerimo ir depresijos įvertinimo klausimynas (HADS)“, „Pagalbos galimybės gyvai, telefonu, internetu“.

Dėkojame visiems, buvusiems kartu už malonias akimirkas, šiltą bendravimą ir bendrystę.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.