Warning: include_once(/home/anuvsb/domains/anyksciuvsb.lt/public_html/wp-content/plugins/superfly-menu/superfly-dynamic-styles.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/anuvsb/domains/anyksciuvsb.lt/public_html/wp-content/plugins/superfly-menu/main.php on line 427

Warning: include_once(): Failed opening '/home/anuvsb/domains/anyksciuvsb.lt/public_html/wp-content/plugins/superfly-menu/superfly-dynamic-styles.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/anuvsb/domains/anyksciuvsb.lt/public_html/wp-content/plugins/superfly-menu/main.php on line 427

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, Anykščių rajono savivaldybėje vyksta ištyrimas greitaisiais serologiniais testais „AMP Rapid Test SARS-CoV-2 IgG/IgM“ (toliau – Greitieji testai), kuris atliekamas norinčių išsitirti aukštos rizikos priskiriamai visuomenės grupei.

Aukštos rizikos visuomenės grupė – tai žmonės, kurie nuolat kontaktuoja ir lankosi vietose, pasižyminčiose didele žmonių koncentracija.

Šiuo nemokamu testavimu siekiama išsiaiškinti ir įsivertinti, kokia visuomenės dalis gali būti persirgusi koronavirusu ir ateityje lengviau prognozuoti epidemiologinę situaciją. Numatyta, kad bet kokiu atveju šie Greitieji testai turi būti naudojami kartu su molekuliniu tyrimu PGR metodu, t. y. imant tepinėlį iš nosiaryklės.

 

Greitieji testai skirti tik profesionaliam naudojimui, jų rezultatus vertina ir interpretuoja sveikatos priežiūros specialistai.

Ištyrimą Greitaisiais testais Anykščių rajono savivaldybėje vykdo: Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistų komanda. Koordinuoja: Anykščių rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja V. Daugelavičienė.

 

Pažymime, kad žmonės, kuriems Greituoju testu kraujyje nustatomas teigiamas IgM antikūnas, rodantis, kad jis galimai serga koronaviruso infekcija, privalo kreiptis į Karštąją liniją 1808 registruotis PGR tyrimui koronaviruso infekcijos nustatymui atlikti (tai numatyta valstybės lygios ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendime).

Teigiamas IgM nebūtinai reiškia, kad žmogus yra užsikrėtęs koronaviruso infekcija. Tos pačios klasės antikūnai gali susidaryti ir po skiepo, todėl reikia vertinti ir greitojo serologinio testo atlikimo laiką ir kitas aplinkybes. Bet kuriuo atveju, kol bus atliktas PGR testas ir paneigta koronaviruso diagnozė, žmogus privalo izoliuotis.

Jei tyrimo metu nustatomi specifiniai IGG ir IGA klasės antikūnai, reiškia, jog žmogus jau persirgęs koronaviruso infekcija ir jam susiformavęs imunitetas.

 

Primename ir raginame laikytis rekomendacijų dėl koronaviruso infekcijos: tinkamai naudoti asmens apsaugos priemones, rūpintis asmenine ir aplinkos higiena, išlaikyti saugų socialinį atstumą.