Warning: include_once(/home/anuvsb/domains/anyksciuvsb.lt/public_html/wp-content/plugins/superfly-menu/superfly-dynamic-styles.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/anuvsb/domains/anyksciuvsb.lt/public_html/wp-content/plugins/superfly-menu/main.php on line 427

Warning: include_once(): Failed opening '/home/anuvsb/domains/anyksciuvsb.lt/public_html/wp-content/plugins/superfly-menu/superfly-dynamic-styles.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/anuvsb/domains/anyksciuvsb.lt/public_html/wp-content/plugins/superfly-menu/main.php on line 427

2018 m. spalio mėnesį Anykščių rajono savivaldybėje buvo pradėtos vykdyti projekto „Sveikos gyvensenos skatinimas Anykščių rajono savivaldybėje“ Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-91-0007 (toliau – Projektas), finansuojamo Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir (arba) Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis pagal 2014–2020 m. Europos sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.2-ESFA-R-630 „Sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu“ veiklos Anykščių rajono ugdymo įstaigose ir biudžetinėse įstaigose.

Projekto vykdytojas: Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Projekto partneris: Anykščių rajono savivaldybės administracija.

Projekto veiklos apjungė 10 Anykščių rajono ugdymo įstaigų vykdančių bendrąjį ugdymą ir 1 profesinio mokymo ugdymo įstaigą. Švietėjiški teoriniai ir praktiniai užsiėmimai organizuojami šiomis temomis:

  • Fizinis aktyvumas ir taisyklinga kūno laikysena – stiprios sveikatos pagrindas, apsaugantis nuo kraujotakos sistemos ligų, galvos smegenų kraujotakos ligų bei traumų ir nelaimingų atsitikimų.
  • Reguliari ir subalansuota mityba – prevencija nuo kraujotakos sistemos ligų, galvos smegenų kraujotakos ligų.
  • Streso valdymas – geriausias būdas psichinei sveikatai stiprinti ir išsaugoti, kartu užkirsti kelią kraujotakos ligų atsiradimui.

Projekto veiklų lektoriai:

Dietistė – Gabrielė Velykytė;

Kineziterapeutas – Andrius Strumila;

Medicinos specialybės V kurso studentas, asmeninis treneris bei puslapio “Anabolinis Langas” įkūrėjas – Simonas Utkus;

Medicinos gydytoja, licencijuota trenerė – Ugnė Bajorinienė;

Būsima kineziterapeutė – Antuaneta Matiukaitė;

Kineziterapeutė – Eimantė Jackūnaitė;

Karolina Doval (fizinis aktyvumas);

Eldoras Rimša (fizinis aktyvumas);

Julija Morozovaitė (mityba ir streso valdymas).

Projekto užsiėmimai buvo vykdomi 1-4 kl. ir 5-12 kl., vaikai ne tik klausė teorinių paskaitų, bet ir atliko fizinio aktyvumo pratimus, mankštą, išbandė įvairius sporto žaidimus ir estafetes. Per mitybos užsiėmimus vaikai gamino maistą, karpė ir dėliojo sveiko maisto pasirinkimo piramides, išmoko daug naujų sveiko maisto receptų. Mokiniai taip pat mokėsi pirmosios pagalbos teikimo, kaip elgtis lūžus kaulams ar kitos traumos metu.

Dalinamės projekto veiklų akimirkomis iš Anykščių Jono Biliūno gimnazijos, Anykščių rajono Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos, Anykščių rajono Svėdasų Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos ir Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos!