Menu Close

TESTAVIMAS DĖL COVID -19 – DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  1.  Kokie yra darbai ir veiklos, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, periodiškai besitikrinantiems, ar neserga COVID-19 liga?
  •   Asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;
    •    socialinės paslaugos ir veikla;
    •    švietimo paslaugos ir veikla;
    •    vaistinių darbuotojų veikla.

    2.    Kaip dažnai privaloma tikrintis dėl COVID-19?

Valstybės nustatytoms grupėms profilaktiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, būtina periodiškai kas 7–10 dienų.

3.    Kokios srities darbuotojams numatyta pareiga atlikti tyrimą vieną kartą, prieš grįžtant į darbą? 

  •   Kultūros ir meno;
    •    fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto;
    •    viešojo maitinimo paslaugų teikimo;
    •    mažmeninės prekybos;
    •    laisvalaikio ir (ar) pramogų paslaugų (baseinų ir pirčių paslaugos, žaidimų kambarių, šokių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla);
    •    grožio paslaugų ir apgyvendinimo.
  1.  Ar privaloma išsitirti dėl COVID-19 visiems darbus / veiklas vykdantiems / dirbantiems asmenims prieš atnaujinant veiklą?

Ne, privalomai tirtis turi tik šiuos darbus dirbantys ir (ar) veiklas vykdantys darbuotojai, turintys nuolatinį tiesioginį kontaktą darbo funkcijų atlikimo ar veiklos vykdymo vietoje su kitais asmenimis.

  1.  Kokiais metodais privalomai tiriami darbuotojai?

Privalomas profilaktinis testavimas vykdomas, atliekant greituosius antigeno testus. Asmeniui pageidaujant, gavus teigiamą testo atsakymą, galima papildomai registruotis PGR patvirtinamajam tyrimui.

  1.  Ar darbdavys turi kam nors pateikti sudarytus privalomai tiriamų darbuotojų sąrašus?

Ne, darbdavys su sudarytu sąrašu turi supažindinti darbuotojus, sąrašus pateikti turi kontroliuojančių institucijų prašymu.

  1.  Ką darbuotojas turi pateikti darbdaviui, pasitikrinęs dėl COVID-19 ligos?

Darbuotojas, kuriam privaloma atlikti tyrimą, savo darbdaviui turės pateikti tai įrodantį dokumentą, prisijungęs prie savo paskyros www.esveikata.lt arba dėl tokios pažymos išdavimo turės kreiptis į savo šeimos gydytoją.

  1.  Kam taikomos privalomo testavimo išimtys?

Išimtys taikomos persirgusiems ar vakcinuotiems pagal pilną skiepijimo schemą asmenims 180 dienų laikotarpiu, taip pat gavusiems teigiamą antikūnų testą 60 dienų laikotarpiu.

  1.  Ar savivaldybė turi užtikrinti pavėžėjimą privalomai turintiems išsitirti asmenims?

Ne, teisės aktuose nenumatyta pareiga savivaldybei užtikrinti tokiems asmenims pavėžėjimo paslaugos iki mobilių punktų. Pavėžėjimo paslaugas gali organizuoti darbdavys arba asmuo gali nuvažiuoti savo automobiliu, pasinaudoti taksi, kitomis pavėžėjų paslaugomis ir pan.

  1.  Kas apmoka už privalomai atliekamus tyrimus?

Tyrimai yra apmokami valstybės biudžeto lėšomis.

  1.  Kur galima atlikti privalomus tyrimus?

Tyrimus atlikti galima mobiliuose punktuose, registracija vykdoma telefonu per Karštąją liniją 1808 arba pildant elektroninę registracijos formą adresu 1808.lt.

  1.  Ar privalomai vieną kartą prieš atnaujinant veiklą tiriami darbuotojai turi tirtis, jei iki privalomo tyrimo įvedimo jau vykdė veiklą, turėdami nuolatinį tiesioginį kontaktą darbo funkcijų atlikimo ar veiklos vykdymo vietoje su kitais asmenimis?

Ne, asmenys, kurie jau vykdė veiklą, turėdami nuolatinį tiesioginį kontaktą darbo funkcijų atlikimo ar veiklos vykdymo vietoje su kitais asmenimis, iki prievolės privalomai tirtis prieš pradedant ar atnaujinant veiklą nustatymo, privalomai tirtis neturi.

LR Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

 

Skip to content